В Україні запровадили надзвичайну ситуацію та продовжили карантин. Що це означає?

25

Март 2020

В Україні запровадили надзвичайну ситуацію та продовжили карантин. Що це означає?

; Коментировать


 • Марія ЛЄХОВА
 • 25
В Україні запровадили надзвичайну ситуацію та продовжили карантин. Що це означає?
 • Кабінет міністрів ухвалив рішення ввести режим надзвичайної ситуації по всій країні на 30 днів. Також продовжили й карантин.

— Ми продовжуємо карантин і запроваджуємо надзвичайну ситуацію в державі Україна на всій території на 30 днів терміном до 24 квітня 2020 року, — повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Об этом сообщает Руспрес

Відповідно, всі карантинні обмеження також подовжені до 24 квітня.

Додатково, як передає hromadske, до цього рішення уряд постановив:

 • належним чином облаштувати КПП у зонах надзвичайної ситуації з обов’язковим санітарним оглядом громадян та пропуском лише після медичного огляду осіб та дезінфекції транспортних засобів;
 • залучити до роботи на цих пунктах працівників та технічні засоби МОЗ, Нацполіції, Нацгвардії, ДСНС, Держпроспоживслужби;
 • усі приміщення, дороги та тротуари мають проходити ретельну дезінфекцію;
 • надавати допомогу малозахищеним верствам населення із залученням працівників соціальних служб, громадських і волонтерських організацій до надання допомоги.

Прем’єр також підкреслив, що мова йде саме про режим надзвичайної ситуації, а не про надзвичайний стан.

Що таке надзвичайна ситуація?

Надзвичайна ситуація — це НЕ надзвичайний стан! Надзвичайна ситуація — обстановка на окремій території чи суб’єкті господарювання на ній або водному об’єкті, яка характеризується порушенням нормальних умов життєдіяльності населення, спричинена катастрофою, аварією, пожежею, стихійним лихом, епідемією, епізоотією, епіфітотією, застосуванням засобів ураження або іншою небезпечною подією, що призвела (може призвести) до виникнення загрози життю або здоров’ю населення, великої кількості загиблих і постраждалих, завдання значних матеріальних збитків, а також до неможливості проживання населення на такій території чи об’єкті, провадження на ній господарської діяльності.

Введення режиму надзвичайної ситуації не передбачає обмеження прав і свобод громадян.

Уведення режиму надзвичайної ситуації має значення, перш за все, не для населення, а для органів державної влади. При введенні надзвичайної ситуації, влада має організувати: безперервний контроль:

 • за розвитком НС та моніторинг епідемічної ситуації;
 • виявлення хворих і людей, які контактували з ними, їх госпіталізацію та ізоляцію;
 • режим карантину, яким забороняється проведення масових заходів, обмеження руху пасажирського транспорту, закриття кордонів; штаб має право залучати будь-які держструктури і сили для подолання НС;
 • інформування населення про пандемію;
 • в разі необхідності можлива евакуація населення;
 • зупинення діяльності суб’єктів господарювання та доступу населення до них;
 • посилення охорони громадського порядку; залучення необхідних сил і засобів та забезпечення роботи медичних і протиепідемічних установ.

Зазначимо, що до 25 березня уже був введений режиму надзвичайної ситуації у тих областях, де зафіксували випадки інфікування коронавірусом. Вінницької області у цьому переліку не було.

Довідка.

RIA Рекомендує
...
Живи біля парку Ющенка: краща ціна на «Поділлі»


Джерело статті: “https://vn.20minut.ua/Podii/v-ukrayini-zaprovadili-nadzvichaynu-situatsiyu-ta-prodovzhili-karantin-11046111.html”

Опубликовано в Украина

Оставить комментарий